Ekonomi

Citi, bu biyoteknoloji stokunun %95 oranında patlamasını bekliyor – Peki bu gerçekçi bir beklenti mi?

Investing.com – Citi analistleri geçen hafta bir notta sağlık segmentinin geçen ay dünyanın çeşitli yerlerinde daha iyi performans gösterdiğini ve satın almak için bazı hisse senedi teklifleri yaptığını söyledi.

Analistler, bu hisselerden birinin önümüzdeki 12 ayda değerinin neredeyse ikiye katlanabileceğine inanıyor.

Bu pay, ALS nörolojik hastalığı için bir tedavi olan ilacı Relyvrio’nun beklenenden daha iyi satışından ve Citi tarafından sağlam olarak görülen güçlü ilk çeyrek sonuçlarından kaynaklanıyor. Amylyx İlaçları(NASDAQ: AMLX).

Banka, yakın zamanda çeşitli düzenleyici otoriteler tarafından onaylanan AMX0035 adlı ALS için başka bir tedavi olduğunu kaydetti.

“ALS’de karşılanmayan ihtiyaç değerlidir, çünkü onaylanmış ilaçlar ya işlevde bir fayda ya da hayat kurtarıcıdır, ancak her ikisini birden göstermez. ABD ve Kanada’da ilk ticari talebin güçlü olmasını bekliyoruz, bu da 2023’te pazara ilk giriş anlamına geliyor. payları sayılarına kadar artıracak.”

Sonuç olarak, Citi analistleri Amylyx için mevcut fiyattan neredeyse %95’lik bir artışı temsil eden 53$’lık bir fiyat hedefi belirlediler.

Citi’nin Amylyx için niyeti gerçekçi mi?

Böylesine güçlü bir tahminle, Citi’nin görünümünün aşırı iyimser olup olmadığını veya diğer analistlerin hissenin güçlü bir şekilde yükseleceğini düşünüp düşünmediğini kontrol etmek istedik.

Bunun için InvestingPro finansal analiz platformuna yöneldik ve bize hisseyi takip eden 6 profesyonel analistin ortalama hedefinin 50$ olduğunu ve bunun Citi’nin hedefinin sadece biraz altında olduğunu gösterdi.

Kaynak: InvestingPro

Buna karşılık, Amylyx’in 6 iyi bilinen finansal modeli sentezleyen InvestingPro Adil Değeri 31,98 $’dır ve bu da %17,6’lık daha makul bir artış potansiyeline işaret eder.

InvestingPro’yu 7 gün ÜCRETSİZ deneyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu