Haber

AK Parti eski milletvekilinden tepki: Tedbiri kaçırdılar, yazıklar olsun

2004-2011 yılları arasında Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü olarak görev yapan ve daha sonra 24 dönem AK Parti’den Bursa Milletvekili seçilen Bedrettin Yıldırım, hükümetin akaryakıtta ÖTV artışını eleştirerek, şunları söyledi: “AK Parti hedefi kaçırdı”

Yıldırım, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Akaryakıt zamları milletimizin belini bükecek. Bu zamlar iğneden ipliğe tüm tüketim harcamalarını tetikleyecek ve katlanarak yansıyacak. Ak Parti hedefi tutturamadı. Maalesef 20 yıllık iktidarımızda bir ilki yaşıyoruz. .”

Bedrettin Yıldırım, daha sonra yaptığı iki paylaşımda, kamuda tasarruf sağlanması için çok acil bir kararname çıkarılması gerektiğini söyledi. Yıldırım, son 5 yılda ‘yaklaşık bir trilyona yakın ödenmeyen veya affedilen verginin milletin sırtına yüklendiğini’ eleştirdi:

‘ÇOK ÇOK FAZLA’

“Kamu harcamaları asla vakit kaybetmeden israf edilmemeli. Çok acil tasarruf kararnamesi çıkarılmalı. Her ne şekilde olursa olsun kamu malı satın alınmamalı. Acil olmayan ihalelere çıkılmamalı. Yap-işlet-devret projelerinde devlet katkısı artırılmalıdır. beş yıl ertelendi.

Ekonomistlere göre, son beş yılda yaklaşık bir trilyon vergi affedildi veya ödenmedi. Bazıları devletin tahakkuk ettirdiği vergiyi bile keyfi olarak ödemedi. Zamlarla, vergilerle şimdi millete trilyon dolarlık bir yük yükledik. Ekonomi böyle yönetilir. Yazık.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu