Haber

YKS TERCİH SON GÜN SAAT KAÇ 2023? YKS yerleştirme tercih başvurusu ne zaman bitecek?

evet Tercih Rehberi ve kontenjan bilgileri doğrultusunda yapılan tercihler ÖSYM’nin AIS ekranından tamamlanabilmektedir. Aday öğrencilerin merak ettiği bir diğer konu da 2023 YKS tercihinin son günü saat kaç? Oldu. YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos-1 Eylül 2023 tarihleri ​​arasında, elektronik kayıtlar ise 28-30 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecektir. Peki, YKS yerleştirme, tercih başvurusu ne zaman bitecek? Detaylar burada…

YKS TERCİH SON GÜN SAAT KAÇ 2023?

2023 YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 27 Temmuz’da 2023-YKS tercih süreci başlatıldı. 2023 üniversite tercihleri ​​27 Temmuz’da başlayıp 8 Ağustos’ta sona erecek. Bu aşamadan sonra değerlendirme çalışmalarına başlayacak olan ÖSYM, sonuçları en geç 25 Ağustos’a kadar açıklamayı planlıyor. Tercih işlemleri 08 Ağustos 2023 saat 23:59’da kesinleşecektir.

YKS YERLEŞTİRME TERCİH BAŞVURUSU NE ZAMAN SONA ERECEK?

Adaylar tercihlerini 27 Temmuz – 08 Ağustos tarihleri ​​arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​adresine giderek TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile bireysel olarak veya ÖSYM Aday İşlemleri Taşınabilir Uygulaması üzerinden yapacaklardır. 2023. Seçim işlemleri kılavuzda belirtilen kurallara göre yapılmalı ve ekrandaki yönergelere uygun olarak tamamlanmalıdır. Tercih işlemleri için başvuru merkezleri kullanılmayacaktır. Posta veya elden gönderilen tercih listeleri kabul edilmeyecektir; Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler yapıldığı sürece işleme alınacaktır. Seçim işlemleri 08 Ağustos 2023 saat 23:59’da sona erecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu