Haber

Yivli kurşunla hayatını kaybettiği iddia edilen Dilber, ağabeyinden silahı almaya çalışırken vuruldu.

GAZİANTEP’te annesiyle birlikte çöp atarken midesine yorgun kurşun isabet ettiği iddia edilen Dilber Öztürkmen’in (16), ağabeyinin elinden silahı almaya çalışırken hayatını kaybettiği belirlendi. Dilber’in babası A.Ö. ve amcası S.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay, 16 Aralık’ta Güzelvadi Mahallesi’nde meydana geldi. Karnından yaralanan Dilber, ailesi tarafından özel bir hastaneye kaldırıldı. İddiaya göre Dilber’in annesi N.Ö. kızının kendisiyle birlikte çöp atarken aniden yere yığıldığını belirtti. Hastanede ameliyat olan Dilber, ameliyatın ardından yoğun bakıma kaldırıldı. Burada 13 gün tedavi gören Dilber, 29 Aralık’ta hayatını kaybetti.

Silahı kardeşinden almak isterken vuruldu. Polis, Dilber Öztürkmen’in ölümüyle ilgili çalışma başlattı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, olayın meydana geldiği yer olarak gösterilen bölgede araştırma ve incelemelerde bulundu. Bölgedeki çok sayıdaki video kaydını inceleyen gruplar, belirtilen süre içinde Dilber’in veya ailesinden herhangi birinin görüntüsüne rastlamadı. Aile bireylerinin ifadelerini alan ekipler, bir pedagog eşliğinde Dilber’in küçük kardeşlerine başvurdu. Adı açıklanmayan ve 12 yaşından küçük olduğu belirtilen Dilber’in ağabeyi, olay günü babasının silahını yanına aldığını, ablası almak isterken silahın ateş alması üzerine kardeşinin vurulduğunu ifade etti. silah ondan.

Bunun üzerine Dilber Öztürkmen’in babası A.Ö. ve amcası S.Ö. gözaltına alındı. A.Ö. ve S.Ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu