Haber

Yıldız Seferinoğlu kimdir? Anayasa Mahkemesi üyesi Yıldız Seferinoğlu kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Hayatı ve biyografisi!

Yıldız Seferinoğlu DSÖ? Anayasa Mahkemesi üyelerinden Yıldız Seferinoğlu hakkında Yıldız Seferinoğlu kimdir? Anayasa Mahkemesi üyesi Yıldız Seferinoğlu kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Peki Anayasa Mahkemesi Üyesi Yıldız Seferinoğlu kimdir? Detaylar…

YILDIZ SEFERİNOĞLU KİMDİR?

25/7/1969 tarihinde Rize’nin Ardeşen ilçesinde doğdu. Ardeşen’de büyüdü; İlk, orta ve liseyi Ardeşen’de tamamladı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi ve 1991 yılında mezun oldu. 1993 yılından bu yana İstanbul’da serbest avukatlık yapmaktadır. 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Türkiye-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Kümesi Başkanlığı ve TBMM Adalet Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu. 23/7/2018 – 25/1/2019 tarihleri ​​arasında Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı.

25/1/2019 tarihinde Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilerek 25/1/2019 tarihinde görevine başlamıştır.

Seferinoğlu evli ve Merve Gül, Furkan Safa ve Meryem Bahar adında üç çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu