Haber

Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu cenazede sohbet etti

Cumhuriyet Halk Partisi eski genel başkanlarından gazeteci-yazar Altan Öymen’in eşi Aysel Öymen, 91 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Teşvikiye Camii’nde düzenlenen törene Genel Başkan Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP’nin önceki dönem başkanı da katıldı.

İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu kısa bir konuşma yaparak taziyelerini iletti.

Sıradan bir sohbet gerçekleştirdiler

İmamoğlu, cenaze töreni öncesinde Kılıçdaroğlu ile gündelik bir görüşme gerçekleştirdi.

“Nasıl olduğunu sorduk ve onu iyi gördüğüme sevindim.”

Camiden çıkarken gazetecilere açıklama yapan İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

Biz Cumhuriyet Halk Partisi ailesiyiz. Bugün acımız büyük, içimizden biri olan Altan Öymen’in eşi vefat etti. Onu sonsuza kadar uğurladık, bir önceki başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na da nasıl olduğunu sorduk. Birbirimizi selamladık. Eğer kalacaksanız vaktiniz olursa sizi misafir etmek isteriz dedik. Bu akşam özel bir program planladı. Nasıl olduğunu sorduk ve onu yetenekli bulduğuma sevindim. Allah ona sağlık sıhhat versin. Umarım sağlıklı, güzel günlerde hep birlikte oluruz.

Kılıçdaroğlu lansman toplantısına katılmadı

Geçtiğimiz günlerde Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ikinci kez aday gösterilmesinin ardından adaylık lansman programı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İBB açılış programına partinin eski genel başkanlarının tamamı davet edilirken, Kemal Kılıçdaroğlu davete rağmen programa gelmedi.

Kılıçdaroğlu’nun adını anmadı

Genel seçimler öncesinde ‘baba oğul gibiyiz’ diyen İmamoğlu, 2,5 saatlik konuşmasında Kılıçdaroğlu’nun ismine değinmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu