Haber

Kadınlarla birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Akşener, Ata’nın huzurunda asker selamı verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, kadın ve partililerden oluşan bir heyet ile Aslanlı Yol boyunca yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. Akşener’in mozoleye çiçek bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşu sırasında Akşener’in asker selamı vermesi dikkat çekti.

Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Akşener, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak şunları yazdı: “Sevgili Atatürk, uygarlık yolunda Türk milletine en büyük armağanınız olan Cumhuriyetimizin 100. yılında bir kez daha huzurlarınızdayız. Nice zor şartlar imkansızlıklar atlattık Cumhuriyetimizin bize sunduğu fırsat eşitliği ile bugünlere gelen köy kızlarıyız Pes etmeyen yılmayan emeklerinden asla vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız , tarihin her döneminde olduğu gibi Cumhuriyetimizin bizler için ne büyük bir nimet olduğunun da bilincindeyiz.

“BU ÜLKE KADINI GÖRMEZ OLMAZ”

“TARİHİ BİRLİKTE YAZACAĞIZ”

Çünkü Türk kadını güçlüyse Türkiye de güçlü olur. Bu bilinç ve inançla, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında vatanımız ve milletimiz için durmaksızın çalışacağımızı, çocuklarımızın geleceği için yılmaz bir gayret göstereceğimizi, kadınlarla birlikte tarih yazacağımızı bir kez daha söylüyoruz. Yüce Türk milleti için verdiğiniz mücadele ve biz Türk kadınlarına açtığınız yol için sizleri bir kez daha minnetle selamlıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun.”

Akşener’in ziyaretinden fotoğraflar;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu