Yaşam

İzmir’de ‘Hava Muhalefeti’ izdihamı!

İZMİR (İGFA) –Ali Sunal ve Tabiat Rutkay’ın katılımıyla gerçekleşen özel gösterime İzmir’deki sinemaseverler yoğun ilgi gösterdi.

Film öncesi Optimum AVM’yi dolduran hayranlarıyla bir araya gelen oyuncular, AVM’de kurulan özel bir platformda izleyicilerle sohbet ederek fotoğraf çektirdi.

İlgili Makaleler

Gösterilen yoğun ilgi nedeniyle geciken sinema salonuna gelen oyuncular, sinemaya girmeden önce yaptıkları konuşmada; ‘İzmir’in seçici bir kitlesi var. Size sunulanları her zaman ilgiyle takip ediyorsunuz. Her alanda olduğu gibi sanatta da demokratsınız, özgür bir sinemasever kitlesi var burada. İzmir önemli bir ölçü, önemli bir kaledir. Bu yüzden burada sizlerle olmaktan çok mutluyuz.”

KEYİFLİ alkışlar ve kahkahalar hiç durmadı!

İzleyicilerle birlikte filmi izleyen oyuncular, filmin sonunda dakikalarca ayakta alkışlandı. BKM Ege Bölgesi Temsilcisi Devajans’ın düzenlediği organizasyonda İzmir Basınıyla bir araya gelen Ali Sunal ve Tabiat Rutkay, sinemayla ilgili niyetlerini şu şekilde paylaştı:

Doğa Rutkay; “Air Muhalefet kederli bir sinemadır. İzlediğinizde daha iyi anlayacaksınız. İçinde sosyal bir hiciv var. Bir eleştirisi var, sadece güldük ve çıktık, duygularınızın ötesinde bir sinema. Eğlendirirken düşündürmek Güldür Güldür’de çokça kullandığımız bir anlatım biçimidir. Bu filmde de var. Bu anlamda diğer sinemalardan ayrılacağını düşünüyorum. Seyircilerin kalplerinde ve zihinlerinde ortak bir yer bulacağını düşünüyoruz” dedi.

“Gülüp gülerek çıktığımız, moral veren çok film var, ben de bu tür filmlere bayılıyorum.” Ali SunalÖte yandan, “Bu sinema, yaşadığımız ülkede çokça gülüp, gülerken ‘ah, evet’ diyebileceğiniz, gördüğümüz ve eleştirdiğimiz birçok şeyi gözler önüne seriyor.

habermezitli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu