Haber

İran, Danimarka’da Kuran’a yönelik saldırıyı şiddetle kınadı

İran, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik devam eden saldırıları şiddetle kınadı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani yaptığı yazılı açıklamada, “Kur’an-ı Kerim’in indirildiği mübarek Ramazan ayında aşırılık yanlısı bir grup tarafından gerçekleştirilen bu saldırı, semavi ve nurlu din olan İslam’a ve tüm dünyaya açık bir hakarettir.” Dünyadaki Müslümanlar.” ifadelerini kullandı.

Kenani, saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Müslümanların kutsal varlıklarına hakaret etmenin aşırılığın bir başka yüzü olduğunu ve bu tür eylemlere karşı caydırıcı bir küresel tepki gösterilmesi gerektiğini” vurguladı.

İran Sözcüsü, Danimarka hükümetinin bu tür nefret dolu eylemlerin tekrarını önlemek için kararlı adımlar atmasını beklediklerini kaydetti.

Danimarka’da Kuran’a ve Türk bayrağına saldırı

Danimarka’da Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’e saldırıldı.

Bu ülkede İslam düşmanı ve aşırı milliyetçi olan Payrioterne Gar Live adlı marjinal bir grup üyesinin gerçekleştirdiği provokasyon, 14 Nisan’da Danske Patrioter Facebook hesabından canlı yayınlandı.

Danimarka’da 24 ve 31 Mart tarihlerinde Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde yine Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağına saldırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu