Ekonomi

İBB, Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Seri İstanbul Kart Tasarladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cumhuriyetin 100. yılına özel bir İstanbulkart serisi tasarladı. Türk bayrağının renklerinden oluşan tasarımın bir tarafında Mustafa Kemal Atatürk, diğer tarafında ise 100. yıl logosu yer alıyor. Sınırlı sayıda isme özel İstanbul kartına başvurular yıl sonuna kadar internet üzerinden yapılabilecek.

İBB iştiraki BELBİM’den yapılan açıklamada, Cumhuriyetin 100’üncü yılı için tasarlanan özel seri İstanbulkart’a ilişkin açıklama şöyle:

“BELBİM, ulaşım ve yaşam kartı işlevi gören İstanbulkart için Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel tema hazırladı. İstanbulkart Mobil’imizin logosu, ay yıldızlı bayrağımızın rengi ve İstanbulkart’ların rengiyle güncellendi. Mobil cihazlar 100’üncü yıla özel seri İstanbulkart’larla güncellendi. İstanbullular asırlık heyecanı onlarla yaşayacak.” Cumhuriyetin 100’üncü yılını simgeleyen İstanbulkart,

YIL SONUNA KADAR SINIRLI SAYIDA

Özel seri İstanbul kartları göz alıcı tasarımıyla dikkat çekiyor. Türk bayrağının renklerinden esinlenilen tasarımda kartların bir yüzünde Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yer almaktadır. Diğer tarafta da 100. yıl dönümü tasarımı yer alıyor. Özel seri İstanbul kartları diğer kartların tüm özelliklerini taşıyarak ulaşım ve alışveriş amaçlı kullanılabiliyor. Sınırlı sayıda üretilecek isme özel İstanbul kartlarına başvurular, kişisel.istanbulkart.istanbul adresinden online olarak yapılıyor.

haberbeyagac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu