Ekonomi

Gümrük Muhafaza 10 ayda 18,8 milyar lira kaçak eşya ele geçirdi

Ticaret Bakanlığı yılın ilk on ayında kaçak ticarete karşı yürüttüğü çalışmaları aktardı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamaya göre, 3,6 milyar lira değerinde 8,8 ton uyuşturucu ile 15,2 milyar lira değerinde çok çeşitli tür ve türde kaçak ticari eşya ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığı’nın yakalamalara ilişkin açıklaması şöyle:

Gümrük Muhafaza ekiplerimiz uyuşturucudan akaryakıta, tütün ve tütün ürünlerinden elektronik sigaraya, alkollü içeceklerden kültür varlıklarına, tekstilden gıdaya, kıymetli madenlerden tıbbi malzemelere, oto yedek parçadan kaçakçılığa kadar sayısız türde yakalama gerçekleştirdi. hayvanları yaşamak.

Ekiplerimizin dikkat ve çalışmaları sonucunda 3,6 milyar lira değerinde 8,8 ton uyuşturucu ve 15,2 milyar lira değerinde çok çeşitli kaçak ticari eşya ele geçirildi.

Böylece 2023 yılının ilk 10 ayında yürütülen faaliyetler sonucunda toplam 18,8 milyar lira kaçak eşya ve uyuşturucu ele geçirildi.

Sınırın sıfır noktasından vatanımızın her karışına kadar 7/24 özverili ve özverili bir şekilde çalışan tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum.

“Uyuşturucuya izin verilmeyecek”

Ticaret Bakanlığı yaptığı açıklamada, kaçak ticarete karşı mücadeleyi bugün olduğu gibi etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğini, tüm insanlığın ortak düşmanı olarak görülen uyuşturucuya izin verilmeyeceğini belirtti.

DETAYLAR GELİYOR

haber-kiraz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu