Haber

Gelecek Partisi Çevre ve İklim Politikası Başkanı: İklim değişikliğine uyum politikaları uygulanmalı

Gelecek Partisi Çevre ve İklim Politikaları Lideri Meryem Türktekin, Türkiye’de ve dünyada yaşanan aşırı sıcaklara karşı iklim değişikliğine uyum politikalarının ivedilikle hayata geçirilmesini istedi.

Türktekin yaptığı yazılı açıklamada, Dünya Meteoroloji Örgütü’nün önümüzdeki 5 yılda rekor düzeydeki en sıcak yılın yaşanacağını açıkladığını ve bu ay tüm dünyada sıcaklıkların rekor kırdığını bildirdi.

Geçen hafta yaşanan çok sıcak sıcaklıkların insan hayatını tehdit edecek boyuta ulaştığını kaydeden Türktekin, sıcaklıkların önümüzdeki hafta daha da artacağına dikkat çekti.

Sanayi devriminden bu yana dünyada sıcaklıkların arttığına işaret eden Türktekin, “Geçmişte çok yavaş olan artış, günümüzde hızlı bir seyir izlemeye başladı. Endişeli.” sözlerini kullandı.

Türktekin, su yasasının uygulanmasına ilişkin politikaların hayata geçirilmesi ve bu konunun bir an önce ciddiye alınması gerektiğini belirterek, “İklim değişikliğine uyum politikalarının bir an önce hayata geçirilmesi gerekiyor.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu