Haber

Edirne Vali Yardımcısı ve Lalapaşa Kaymakamı köyleri ziyaret etti

Edirne Vali Yardımcısı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Eyyüp Batuhan Ciğerci ve Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut, Vaysal ve Çallıdere köylerinde incelemelerde bulundu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada heyet, köy ziyaretlerinde vatandaşlarla sohbet ettikten sonra köylere yapılacak yol hizmetleri ve köylerde içme suyu hattı yapımına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Ciğerci ve Bulut daha sonra içme suyu hattı projesi kapsamında devam eden çalışmaları inceledi. Lalapaşa Kaymakamı Bulut, köylere yapılan hizmetlerin kısa sürede tamamlanacağını bildirdi.

-Lalapaşa’da düzenlenen yaz etkinliğine hoş geldiniz

Lalapaşa’da ilkokul ve ortaokul öğrencileri Yaza Merhaba Şenliği kapsamında olay yerine geldi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Vaysal köyü mesire alanında düzenlenen etkinlikte öğrenciler yazın gelişini oyunlar oynayarak kutladılar.

Etkinlikte çocuklar unutulmaya yüz tutmuş klasik oyunları oynadılar.

Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut, etkinlikte çocuklarla bir araya geldi.

Aileler ve çocuklarla sohbet eden Bulut, klasik oyunların önemine değinerek ilçede çocuklara yönelik etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.

– Bulut çalışmaları yerinde inceledi

Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut, Süleymandanişment köyünde devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, yapılan hizmetler kapsamında köyde devam eden bakım çalışmalarının sorunsuz bir şekilde ilerlediği belirtildi.

Köy bakım çalışmaları kapsamında Süleymandanişment köyünde yol ve V kanal çalışmalarında sona gelindiği belirtildi.

Kullanıma açılan yolda incelemelerde bulunan Bulut, ilçe ve köylerde yaşayan vatandaşlar için hizmetlerin devam edeceğini bildirdi.

– Kursiyerlerin eserleri stanttaydı

Yıl sonu standı Lalapaşa Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlendi.

Usta eğitmenler tarafından düzenlenen kurslarla eğitim alan kursiyerler, yıl sonu standında çalışmalarını vatandaşların beğenisine sundu.

Yıl sonu standının açılışını Lalapaşa Kaymakamı Ömer Bulut yaptı.

Sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi alan Bulut, halk eğitim merkezlerinde vatandaşlara yönelik kursların devam etmesi için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu