Haber

AK Parti ve MHP’liler tartıştı: Seçim öncesi muhtarlara 5 bin lira dağıtıldı

ELAZIĞ – Elazığ İl Özel İdaresi’nin Haziran ayında yapılacak Meclis toplantısında seçim öncesi köy muhtarlarına ‘yardım’ adı altında verdiği 5’er bin liralık yardım, AK Parti ve MHP’liler arasında tartışmaya neden oldu. Meclis toplantısında gündem dışı açıklamalarda bulunan MHP Küme Başkan Yardımcısı Osman Dilek, AK Parti meclis üyelerinin kararıyla il özel idaresi tarafından merkez ve ilçe köy muhtarlarına haber verilmeden 5 bin lira verildiğini söyledi. İl Genel Meclisi üyeleri.

MHP’Lİ: YARDIMIN ADALETİNİ YAPIN

Köylere yapılan yardımlara karşı olmadıklarını ancak yardımların adaletli yapılması gerektiğini söyleyen Dilek, “Köy ayırt edemezsiniz, muhtar ayırt edemezsiniz” dedi. “Köylere yardım yapılacaksa adaletli yapılmalı” diyen Dilek, “Bazı muhtarlar telefonla aranarak ‘Size 5 bin lira yardım yaptık gidin alın’ dediler. Biz itiraz etmiyoruz. bu paranın verilmesine karşı ama adil olun. Listede 65 köy var ama kimse bilmiyor, bu köylerin gerçekten ihtiyacı varsa bir itirazım yok. Birçok muhtar ‘İhtiyacı olmayan bir köye yardım yapıldı’ diye tepki gösteriyor. Bu doğru bir şey değil. dedi.

AK PARTİLİ ÜYE ‘SEÇİM YAPIYORUZ ACİL 3 KÖYE PARA VERİLİRSE MUTLU OLURUM’ DEDİ

Para dağıtımında arka plan olmadığını belirten AK Parti Meclis Üyesi Suphi Özay, “Faturaları bize vermeyin” dedi. Özay, seçim kampanyası sırasında AK Parti Milletvekili Fethi Ahmet Beşiktaş’ın kendilerini arayarak, “Şu anda değerli milletvekilimizle köy çalışmaları yapıyoruz, acil para toplanırsa sevinirim. 3 köy” diyen Özay, “‘Tamam’ dedim. İhtiyaç olursa tabii ki bize gelirse karşılarız. Burada bir art niyet yok. Bu arkadaşlarımız 44 köye maddi yardım yazdı. Merkezdeki köyleri, samimiyetlerine güvenerek bu listeyi onayladık, art niyet olsa hepsini çeker, listeyi yeniden düzenlerdik”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu