Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun açıklamalarını kabul etmedi

Türkiye Adalet Akademisi Eğitim Dönemi Açılış Töreni’nin ardından soruları yanıtlayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun açıklamalarına ilişkin, “Bu açıklamaları kabul etmek mümkün değil. Burada Mehmetçiğimizi eleştirmek ne yazık ki yapılmıştır. Geçmişte böyle ithamlarda bulunmak kimseye yakışmaz, “Başta bir milletvekili olmak üzere hiçbir vatandaşımıza yakışmaz” dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Adalet Akademisi Eğitim Dönemi Açılış Töreni’nin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun açıklamalarına ilişkin açıklama yapan Bakan Tunç, şu ifadeleri kullandı:

“Değerli arkadaşlar, elbette bu açıklamaları hoş karşılamanız, kabul etmeniz mümkün değil. Konu elbette yargıya intikal etti. Savcılık soruşturma açtı. Bu soruşturma sonucunda süreci biliyorsunuz. Bu noktada özellikle bu soruşturmaya ilişkin özet rapor Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine geliyor. Açıklamaların kabul edilmesi mümkün değil. Maalesef geçmişte burada askerlerimizi eleştirmek için bu yapıldı. Ordu’ya bu şekilde ithamlarda bulunmak kimseye yakışmaz. Hiçbir vatandaşımıza yakışmaz. Hele ki bir milletvekiline. Kendi partisinin de buraya tepki göstermesi gerekiyor. Bu anlamda “Aslında gerekli soruşturma süreci başlamış durumda. TBMM’ye sunulduktan sonraki süreç meclisin takdirindedir.” – ANKARA

haber-kiraz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu